AGT’nin Seçimi, SAP BusinessObjects Planlama ve Konsolidasyon Çözümü

Mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın en büyük üç şirketinden biri olan Antalya merkezli AGT, bütçe planlama altyapısını METRIC’in sunduğu SAP BusinessObjects Planlama ve Konsolidasyon (BPC) çözümü ile yeniliyor.

Ağustos ayında bitmesi planlanan proje sonunda AGT’nin bütçe süreçlerinin esneklikten ödün vermeden daha da hızlandırılması hedefleniyor. SAP BPC çözümü ile AGT, on binleri bulan ürünleri ile ilgili 50’yi aşkın departmandan gelen bütçe verilerini artık seri şekilde raporlayabilecek. Böylece olası hataların önüne geçilerek daha aktif işleyen bir süreç elde edilecek. Ayrıca getirilecek standardizasyon ile verimlilik de artırılacak. Tüm bunların yanı sıra raporlama süreçlerine gerçek zamanlı analiz yeteneği de kazandırılarak üretim ve satış ile ilgili en doğru kararlar hızla alınabilecek.

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan AGT Bütçe Planlama Müdürü Erdem Kuybulu, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan şirketimiz, 2015 yılında elde etiği 500 milyon TL’yi aşan ciro ile yaklaşık %45’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Bugün 60’tan fazla ülkeye ihracat yapan bir yapıya sahibiz. Bu büyümenin doğal bir sonucu olarak da bütçe raporlamamız için kullandığımız altyapımızın kapasitesini artırma ihtiyacı hissettik. Bu nedenle bütçe raporlama sürecimize, esneklikten ödün vermeden, hız, standardizasyon gibi avantajlar ile birlikte analiz yeteneği de katacak bir çözüm arayışına girdik. Daha önce kullandığımız SAP çözümlerinin başarısından ve METRIC’in sektördeki güvenilirliğinden ötürü, SAP BPC çözümünü hayata geçirmek için METRIC ile işbirliğine gittik” diye konuştu.

METRIC Yönetici Ortağı Barış Çekiç ise konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “AGT vizyonuyla sadece ülkemizde değil, küresel arenada da pazarı yönlendiren bir lider oyuncu. Böylesi büyük bir oyuncunun bütçe raporlama altyapısını dünyanın en gelişmiş teknolojileri ile yenileyecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu proje ile AGT’nin satış bütçesi, üretim bütçesi, satınalma bütçesi, yatırım bütçesi, gider bütçesi, maliyetlendirme, mali tablolar, kârlılıklar gibi birçok süreci, tek bir platformdan günümüzün en ileri teknolojileri kullanılarak yönetilebilecek.”