Akçansa, SAP BW/BO ve SAP BPC üzerinde Pazar Analiz Projesi’ne start verdi

Türkiye’nin en büyük çimento şirketi olarak faaliyet gösteren Akçansa, pazar analizi ve raporlama süreçlerinde kurum genelinde standardizasyonu sağlamak, veri güvenilirliğini ve verimliliği artırmak için başlattığı Pazar Analizi Projesi’nde IBSS Danışmanlık ile birlikte çalışıyor.

Temmuz 2017’de kavramsal tasarım süreci başlayan Pazar Analizi Projesi kapsamında, SAP BW/BO ve SAP BPC çözümleri üzerinde, Akçansa’nın faaliyet gösterdiği çimento sektörüne özgü veri giriş ekranları, raporlar ve dashboard’lar geliştirilecek.

Kasım 2017’de yapılacak testlerin ardından canlı kullanıma geçmesi planlanan projede, bilginin tek ve doğru bir sürümünün Akçansa genelinde, merkezi bir yapıdan temin edilmesi hedefleniyor. Projeyle birlikte, elle yapılan raporlamalar ve rutin görevler yerine, otomatik raporlama süreçleri sayesinde çalışma verimliliği artırılması ve verilerin güvenli bir şekilde şirket veritabanında saklanması amaçlanıyor. Öte yandan görselleştirilmiş, zengin içerikli raporlar sayesinde KPI takibi ve veri analiz işlemleri de kolaylaşacak.

Önceki yıl gerçekleştirilen ve başarıyla hayata geçirilen SAP BusinessObjects (BO) entegrasyon projesinde de IBSS ile birlikte çalışan Akçansa, Pazar Analiz Projesi’yle iş süreçlerinde verimlilik ve kolaylık elde edecek.