BANTBORU dijital dönüşüm sürecine SAP ile başlıyor

Otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri için boru üretiminde Türkiye’nin tek, dünyanın ise ilk 5 üreticisinden biri olan BANTBORU, SAP ERP dönüşüm projesini Detaysoft iş birliği ile hayata geçiriyor. BANTBORU’nun bu dijital dönüşüm projesine, Ar-Ge Merkezi ve geliştirdiği çözümlerin yanı sıra tamamladığı projelerle de dikkat çeken Detaysoft destek oluyor.

Lojistik, finans, insan kaynakları ve iş zekâsı ana başlıkları altında çok geniş bir kapsama sahip olan projenin 2018 yılı Temmuz ayı başında aktif hale gelmesi planlanıyor. Üretim, planlama, satış, dağıtım, bakım-onarım, malzeme yönetimi, bütçe, finans, muhasebe, insan kaynakları, satın alma, depo yönetimi ve iş zekâsı gibi geniş bir kapsamda yürütülecek projede bulut teknolojileri, bellek-içi veritabanı teknolojileri ve mobil uygulamalar gibi yeni nesil teknolojik çözümler kullanılacak.

BANTBORU, Detaysoft SAP ERP projesi ile rekabetçi performansını artıracak
BANTBORU’da tüm iş süreçlerinde SAP’nin en son teknolojileri de kullanılarak süreçlerin birbirine tam entegrasyonu sağlanacak. Tüm iş süreçlerinin tek noktadan izlenebileceği projede, üretim süreçlerinde elde edilecek verimlilik artışıyla şirketin rekabetçi performansı daha da yukarıya taşınmış olacak. Üretim, depo yönetimi, planlama gibi birçok sürecin otomatik hale getirileceği projeyle kullanıcı hataları da minimize edilecek. Proje kapsamında ayrıca, bulut teknolojiler ve mobil çalışan sistemler ile çalışanların lokasyon bağımsız ilgili süreçleri yönetmeleri sağlanacak. Proje sonunda BANTBORU, ulusal ve küresel pazarlarda büyüme hedefleri doğrultusunda gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçları karşılamaya hazır bir altyapıya sahip olacak.

BANTBORU, Detaysoft ve SAP’den proje ekipleri ve yöneticilerin katılımı ile 13 Ekim 2017, Cuma günü yapılan başlangıç toplantısında konuşan BANTBORU CEO’su Sinan Gider proje ile ilgili şunları söyledi: “Dünya, endüstrinin dördüncü çağının doğuş evresini yaşıyor. Endüstri 4.0, hem bizim hem de müşterilerimiz için yeni bir rekabet dönemini de ifade ediyor. Sürüş güvenliğinden ev içi konfora, insan hayatına doğrudan temas eden dünya markalarının performansını destekleyen ürünler sunuyoruz. SAP ERP yatırımımızla hem BANTBORU’nun hem de müşterilerimizin üretim ve rekabetçi performansını bir sonraki seviyeye taşıyoruz”.

Toplantıda yaptığı konuşmada dijital dönüşümün şirketlere olan faydalarına değinen Detaysoft Genel Müdürü Serpil Mermer ise şöyle konuştu: “Şirketler için son yıllardaki en büyük trendlerden olan dijitalleşme, şirketlerin iş süreçlerini geliştirmesi, yüksek verimlilikle çalışması ve kullanıcı deneyimini çok daha yüksek seviyelere taşıması bakımından büyük önem arz ediyor. Detaysoft olarak son dönemde mobilite, bulut, IoT gibi birçok güncel teknolojiyi içerisinde barındıran dijital dönüşüm alanında otomotiv ve üretim sektörü başta olmak üzere birçok sektörden iş ortağımızın süreçlerini geliştirmesinde büyük rol oynadık. BANTBORU gibi Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından birinde kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz bu kapsamlı projeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim”.