Bayraktar Holding bünyesindeki üç şirket daha SAP ERP kullanmaya başladı

1958’den bu yana otomotiv distribütörlüğü, otomotiv yan sanayi, gayrimenkul geliştirme, gayrimenkul portföy yönetimi ve perakende hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren Bayraktar Holding, bünyesindeki Baylas Otomotiv, Baytur Otomotiv ve Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme şirketleri için 2015 yılında Arete danışmanlığında başlattığı SAP ERP projesini 1 Nisan 2016 itibariyle canlı kullanıma aldı.

Türkiye’nin en büyük ilk 100 grup şirketinden biri olan Bayraktar Grubu bünyesindeki Baylas Otomotiv, Citroen motorlu araçlarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteriyor ve 52 Citroen yetkili bayisi ile hizmet veriyor. Subaru motorlu araçlarının ve Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörü olan Baytur Otomotiv’in de 15 yetkili bayisi bulunuyor. Arete danışmanlığıyla SAP ERP’ye geçen şirketlerden Bayraktar Gayrimenkul ise İzmit Outlet Center’ın işletmeciliğini yapmanın yanı sıra gayrimenkul yatırımları alanında faaliyet gösteriyor.

Baytur ve Baylas projesi kapsamında SAP ECC 6.0 modüllerine ek olarak araç ve yedek parça satış bayi sistemleri (BOS), üçüncü parti depolar ve 15 banka ile doğrudan borçlanma sistemi (DBS) entegrasyonları yapıldı. Adı geçen dış sistem entegrasyonları sayesinde, Baytur ve Baylas’a ait araç ve yedek parçaların ithalatından satışına ve satış sonrası hizmetlerine kadar tüm firma içi ve tedarikçileri de kapsayan süreçler, Arete danışmanlığında yeniden yapılandırıldı.