Bulut, kaçınılmaz gerçeklik!

“Hız, paylaşım ve tutkunun hakim olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Rekabetin çok güçlü olduğu dijital çağda iş dünyasında öne geçebilmek, paylaşım ekonomisi ile hız ve tutkuyu birleştirmekten geçiyor. Tutku, gerek çalışanlarımızın, gerekse müşteri ve iş ortaklarımızın yaşadığı deneyimden besleniyor. Bugün; değişimin merkez üssünde, her şirketin iş modelini ve değer sunma biçimini yeniden tanımlayan ‘Müşteri Deneyimi’ var. İşte bunun için tüm kurumların buluttaki fırsatları ve hızı keşfetmesi gerekiyor.” 

25 Mayıs’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde 1800’den fazla katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz SAP Cloud Forum’daki sunumumda, bugünün iş dünyasını yukarıdaki cümlelerle tanımlamıştım ve Bulut’un büyüme ve inovasyon için kaçınılmaz bir gerçeklik olduğunu vurgulamıştım. “Yaşayan Perakendecilik” teması ile 9 Mayıs’ta düzenlediğimiz SAP Perakende Forum’da da yine teknolojik gelişmeler sonucunda endüstrinin kurallarının nasıl değiştiğini örnekler ile paylaşmıştık.

Hız konusunda SAP HANA gibi benzersiz çözümlerle, tutku konusunda ise sayısız inovasyonla kendini kanıtlamış bir markanın temsilcisi olarak, bu iki unsuru bir araya getirdiğimizde önümüze serilen fırsatları pek çok projede doğrudan görme imkanım oldu. Ve bu fırsatları hayata geçirmek için bugün en büyük yardımcımız, Bulut.

Bulut; düşük donanım maliyeti, bağlan-kullan metodunun sağladığı hız ve esneklik, gelişmiş performans, anında güncellenebilme, sınırsız depolama kapasitesi, tüm işletim sistemlerine kolayca uyum sağlaması gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor. 

SAP olarak biz de 130 milyonu aşkın bulut kullanıcımıza, dünyadaki en geniş bulut portföyünü sunuyoruz. Üstelik öğrenen algoritmalar ve iş süreçlerinin tamamını bulut üzerinde kendi veritabanı ve iş geliştirme platformu ile sunabilen tek teknoloji şirketiyiz. Buluta son 5 yıl içinde 50 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bu yatırımlarımızın karşılığını da müşterilerimizin başarı hikayeleriyle alıyoruz. Diğer yandan, SAP’nin her yıl geleneksel hale getirdiği ve dünyanın en geniş kapsamlı teknoloji etkinlikleri arasında yer alan SAPPHIRE NOW’da lansmanı yapılan büyük veri, öğrenen algoritmalar, analitikler ve nesnelerin interneti alanlarındaki yazılım yeteneklerini bir araya getiren SAP’nin yeni ürün portföyü SAP Leonardo ile de kesintisiz inovasyonu desteklemeye devam ediyoruz. Dijital dönüşüm sürecinde şirketlerin stratejilerini ve karmaşık yapılarını nasıl sadeleştirebileceklerine yönelik yenilikçi çözüm ve işbirlikleri sunuyoruz. S/4HANA’nın çekirdekte olduğu bir yapıda çalışanın gücünü ve müşteri deneyimini ön planda tutarak gerçek-zamanlı analiz, nesnelerin interneti ve dijital tedarik ağları ile yeni çözümler üretiyoruz.

SAP olarak bulutun her ölçekten ve sektörden kurum için gerekli olduğunu ve bu yeni gerçekliğin getirdiği fırsatları değerlendiren işletmelerin ayakta kalabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu süreçteki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı bir sorumluluk olarak görüyor, dijital dönüşüm yolculuğunuzda en yakın iş ortağınız olmaktan ve geleceğe dair hayallerinizi birlikte şekillendirmekten mutluluk duyuyoruz.

Bu vesileyle yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, başarılı ve keyifli bir yaz dönemi diliyorum.