CarrefourSA SAP SuccessFactors çözümüyle ik süreçlerini daha etkin yönetiyor

Gıda perakendeciliği sektöründe Hiper, Süper, Gurme, Mini ve E-Ticaret formatları altında müşterilerine yaklaşık 15.000 çalışanı ile hizmet sunan CarrefourSA, çalışanlarının performanslarını ve gelişimlerini takip edebilmek için Detaysoft danışmanlığında SAP SuccessFactors projesini hayata geçirdi.

34 ülkede 10 binin üzerinde markette faaliyet gösteren, Avrupa’nın lider, dünyanın ikinci büyük gıda perakendecisi Carrefour ile Sabancı Holding’in ortaklığı ile kurulan CarrefourSA, farklı lokasyonlarda görev yapan çalışanlarının performanslarını ve gelişim alanlarını etkin biçimde takip etmek ve elde edilen sonuçları istenilen standartlarda raporlayabilmek için SAP SuccessFactors çözümünü tercih etti.

Detaysoft danışmanlığında gerçekleşen projede SuccessFactors çözümünün hedef kartı ve performans yönetim modülleri ile özlük (Employee Central), işe alım, yedekleme ve bordro gibi İK modülleri kullanıldı.

CarrefourSA proje sonucunda insan kaynakları yönetimini bulut tabanlı yenilikçi İK çözümü olan SuccessFactors ile sağlarken birçok avantaja sahip oldu. Projeyle; kolaya indirgenen hedefler, kalibrasyon ve etkin raporlama imkanı, hedef takip kolaylığı, mobil uygulama kolaylığı ve kullanıcı dostu çözümler gibi önemli faydalar sağlandı. SuccessFactors alanında önemli tecrübeye sahip olan Detaysoft’un tercih edilmesi ise projenin kısa sürede canlıya alınmasında etkili oldu.

CarrefourSA Organizasyonel Gelişim Müdürü Burcu Yılmaz projeye ilişkin, “CarrefourSA olarak hem ERP hem de İK uygulamaları konusunda SAP’yi tercih ederek; ihtiyaçları anında tespit edebildiğimiz, sorunlara hızlı müdahale edebildiğimiz, etkin raporlama yapılabilen, birbiriyle konuşan, bütünleşik bir sisteme sahip olmanın avantajını hissediyoruz. Bu proje ile SAP’nin sahip olduğu know-how’dan faydalanma ve vizyonumuzu daha da genişletme fırsatı yakaladık” dedi.

Türkiye’nin önde gelen markalarından CarrefourSA’da bu önemli projeyi kısa sürede canlıya almayı başardıklarını belirten Detaysoft Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Evrim Akpınar, “SAP SuccessFactors alanına uzun yıllardır yatırım yapıyoruz. Sahip olduğumuz tecrübe ve uzmanlık sayesinde CarrefourSA’nın insan kaynakları süreçlerine katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.