D&R tüm analitik ihtiyaçlarını SAP BusinessObjects ile karşılıyor

Doğan Medya Grubu bünyesinde 1996 yılında kurulan ve ilk mağazasını 1997 yılında açan D&R, Türkiye genelinde 28 ilde bulunan 151 mağazasında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. D&R, tüm analitik ihtiyaçlarını karşılayacak güvenli, merkezi ve esnek bir altyapı kurulması amacıyla başlatılan SAP projesinde  D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalışmayı tercih etti.

Ağustos 2016’da başlayan projenin ilk aşamasında, kullanıcılar ile toplantılar yapılarak D&R’ın mevcut ihtiyaçları belirlendi. İhtiyaç analizleri sonucunda veri yapısı modellendi ve SAP BW on HANA geliştirmelerine başlandı. BW geliştirmelerinin tamamlanması ile birlikte SAP BusinessObjects ile kullanıcıların ihtiyaç duydukları analitik arayüzler geliştirildi.

Ocak 2017’nin ilk günlerinde başarılı bir şekilde canlıya alınan proje sonucunda:

  • D&R tüm analitik ihtiyaçlarını tek bir merkezi noktadan karşılamaya başladı.
  • Yetkilendirme ile kullanıcıların hangi veriye erişebilecekleri belirlendi.
  • Audit raporları ile mevcut raporlar loglanmaya başlandı.
  • Merkezi sistem yapısı ile tüm verilerin tutarlı ve tek elden çıkması sağlandı.
  • SAP BusinessObjects’in çizelge özelliği sayesinde standart raporların gün içerisinde otomatik olarak gönderilmesi sağlandı.
  • Kullanıcıların takip iş yükü ortadan kalmış oldu.

Sektörünün en büyüklerinden biri olan D&R ile projeyi gerçekleştiren D-CAT Technologies İş Zekası ekibi, bir projeyi daha başarıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve yeni sektörlerde deneyimler kazanmaya devam ediyor.