Erkiz Mühendislik SAP S/4HANA geçişini tamamladı

Mühendislik, müteahhitlik, çelik konstrüksiyon ve enerji sektörlerinde hizmet veren Erkiz Mühendislik; Çözümevi danışmanlığında iş süreçlerini SAP S/4HANA 1610 platformuna başarıyla taşıdı. Kurum genelinde veri akışında tutarlılığı ve bütünselliği sağlamak adına, merkezi bir bilgi kaynağı üzerinden güvenilir veri erişiminin hedeflendiği proje, 1 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla canlıya geçti. Erkiz’in ihtiyaç duyduğu departmanlar arası entegre yapının kurulmasının yanı sıra, müşterilere hazırlanan tekliflerin sistem üzerinde saklanabilmesi ve arşivlenebilmesi de SAP S/4HANA projesiyle birlikte mümkün hale geldi.

S/4HANA geçişiyle birlikte Erkiz; mali işler modülünden satınalma ve stok modülüne kadar her noktada proje takibi, maliyet, üretim ve planlama, satış ve dağıtım, insan kaynakları ve raporlama uygulamalarını kullanmaya başladı ve böylelikle tüm süreçlerinde verimlilik sağladı.

Erkiz Mühendislik’e özgü ek süreçler çerçevesinde Çözümevi tarafından entegrasyonu sağlanan uygulamalar ise iş emri kokpit programı, teklif uygulaması, Fiori uygulamaları, e-fatura çözümü ve e-defter çözümü olarak sıralanıyor.

Proje sonucunda stok kontrollerinin tümü sistem üzerinden gerçekleştirilir hale gelirken, teklifler SAP üzerinden verilebiliyor. Üretim takibi ise iş emri kokpit programı üzerinden gerçekleşiyor.

Erkiz Mühendislik’in finansal ve operasyonel süreçlerinin güncel ihtiyaçlara uygun biçimde SAP S/4HANA platformunda kurgulandığı proje Aralık 2016’da başladı ve 17 kişilik bir ekip tarafından 7 ayda tamamlandı.