Ezber bozan çözümlerle büyümeye ve ülkemize değer katmaya devam ediyoruz

SAP Türkiye, son 10 yılda olduğu gibi, 2016’yı da çift haneli büyümeyle kapattı. Bu başarıda kuşkusuz, ekip arkadaşlarımızın yanında, 2012’den itibaren şirketimizin Genel Müdürü olarak görev yapan Sevgili Zeynep Keskin’in de payı çok büyük. Zeynep, iyi bir yöneticide olması gereken tüm güçlü özellikleriyle 5 yıl boyunca hepimize liderlik etti. Bu nedenle, Nisan 2017 itibarıyla Genel Müdürlük görevini devraldığım Zeynep Keskin’e tüm katkılarından dolayı teşekkür ediyor, üstlendiği yeni global görevinde de aynı başarıları sergileyeceğine olan inancımı vurgulamak istiyorum.

SAP Türkiye olarak her zaman en büyük önceliğimiz, alanında öncü ve yenilikçi projeler gerçekleştirerek global arenada ülkemizin isminin daha sık duyulmasını sağlamak ve tüm endüstrilerde iş süreçlerini sadeleştirerek şirketlere katma değer sağlamak oldu. Bugün, 1300’den fazla müşterimizle ve bize destek veren 60’a yakın iş ortağımızla imza attığımız başarı hikayelerini gururla izliyorum. Ama bunlarla yetinmememiz, her zaman daha iyisini yapmaya odaklanmamız gerektiğini de biliyorum. Benim için müthiş bir deneyim olacağını düşündüğüm bu yeni dönemde, teknolojik gelişmelerin gücünden de faydalanarak müşterilerimize yepyeni fırsatlar sunarak hedeflediğimiz “daha iyi”ye birlikte ulaşacağımıza inanıyorum.

Daima inovasyon ve yeni teknolojilerle birlikte anılan, diğer bir deyişle “ezber bozan çözümler sunan” SAP markası, içinde bulunduğumuz dönemde de Endüstri 4.0 başta olmak üzere tüm yenilikleri kimi zaman yaratan, kimi zaman ise daha da geliştiren bir konumda bulunuyor. Yakından izlediğimiz nesnelerin interneti, öğrenen makineler ve yapay zeka alanlarında, özellikle açık bulut üzerinde işlevsel çözümler üretme konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

Endüstri 4.0 devriminin getirdiği ivme ile, SAP Türkiye olarak özellikle kamu sektöründe dijital dönüşüme odaklanıyoruz. Dünyada 40 yılı aşkın sürede edindiğimiz tecrübe ve uzmanlıkla gerçekleştirdiğimiz  en iyi iş uygulamalarını ülkemize taşımayı hedefliyoruz. Bu kapsamdaki projelerimiz aracılığıyla kamusal hizmetleri iyileştirip vatandaşlara fayda sağlarken, global arenada da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden çalışmalara imza atıyoruz. Bu çerçevede elbette bulut, en önemli gelişim alanı. Gerek kamu gerekse özel sektör için en heyecan verici gelişmelerden biri olan buluttaki büyümemizi sürdürüyor, çözümlerimizi SAP Cloud Platform ile tam entegre bir ağ şeklinde sunuyoruz.

SAP olarak iş dünyasında gerçekleşen toplam işlem hacminin %70’ten fazlasında doğrudan ya da dolaylı olarak etki yaratıyoruz ve gelecekte bu katkılarımızı daha da akıllı hale getirmek istiyoruz. Amacımız, tüm sektörler ve iş kolları için sunduğumuz  çözümlerimizde yapay zeka teknolojilerini geliştirmek ve kullanıma hazır hale getirmek. Bunu da SAP Clea adını verdiğimiz; bulut tabanlı platform ve uygulamalarımıza gömülü olan yapay zeka çözümü ile yapıyoruz. Bu sayede işletmeleri sadece veriye dayalı değil, aynı zamanda akıllı algoritmalara dayalı bir yapıda çalışmaya yönlendiriyor; geleceğin daha kolay öngörülebilmesiyle, birtakım rutin aktivitelerin otomatik olarak akıllı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Kısacası, 2001 yılında SAP Türkiye’nin kuruluşundan bu yana aynı kararlılık, heyecan, girişimcilik ve inovatif ruhla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dünyada dijitalleşme ile iş dünyasının gündemi çok hızlı değişirken, yeni fırsatları değerlendireceğimiz ve bütün bu teknolojik gelişmeleri birlikte hayata geçireceğimiz bu süreçte, yenilikçi çözümlerimizle Türkiye’deki kurumların dijital yolculuklarına eşlik ediyoruz.

SAP Türkiye olarak yaklaşık 5 yıldır müşterilerimizden iş ortaklarımıza dek tüm değerli paydaşlarımıza ulaştırdığımız E-bültenimizde Genel Müdür sıfatıyla kaleme aldığım bu ilk yazıda, SAP’ye kattığınız değer, bize olan güveniniz ve desteğiniz için teşekkürlerimi de sunmak istiyorum. Bugüne dek olduğu gibi, bundan sonra da yüksek kalitede insan kaynağımız ve teknoloji uzmanlığımızla başarılı projelere imza atacağımıza, hep birlikte büyüyeceğimize yürekten inanıyorum.