Forrester, SAP’yi Öngörüye Dayalı Analiz ve Öğrenen Makinelerde lider ilan etti

Bağımsız araştırma kuruluşu Forrester’ın 2017’nin ilk çeyreğini ele alan raporunda, SAP öngörüye dayalı analiz ve öğrenen makineler alanında liderliği elde etti.

“The Forrester Wave™: Predictive Analytics And Machine Learning Solutions, Q1 2017” başlığını taşıyan raporda, Forrester uzmanları SAP’nin çözümleri hakkında şunları vurguladı: “SAP, dünyanın en büyük kurumsal uygulamalar şirketi olarak, modeller oluşturmak üzere kapsamlı veri bilimi araçları sunuyor.  Bu sayede, veri bilimi konusunda bilgi birikimi olmayan işletmeler bile, uygulamalarında veriye dayalı modeller kullanabiliyor. SAP’nin çözümleri aynı zamanda, modellerin geliştirilmesi için benzersiz otomasyon araçları da sunuyor.”

Forrester’ın değerlendirmesi, üç gruba ayrılan 23 ayrı değerlendirme kriterinden oluşuyor: Mevcut çözümler, strateji ve pazardaki yaygınlık. Raporda ayrıca, öngörüye dayalı analiz ve öğrenen makineler pazarının 2021’e kadar yüzde 15 yıllık bileşik büyüme göstereceği de belirtiliyor.*

Forrester raporuyla ilgili bir açıklama yapan SAP Analitik Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Flannagan, şunları söyledi: “Öngörüye dayalı analiz ve öğrenen makineler portföyümüz, SAP BusinessObjects Predictive Analytics ve SAP HANA’dan güç alıyor. Ama bununla yetinmiyor, öğrenen makine teknolojilerine yoğun bir şekilde yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Böylece SAP müşterileri, kurumsal uygulama ve süreçlerine entegre edebilecekleri gelişmiş yeteneklere kavuşuyor.”

* Kaynak: Forrester Data: World Business Intelligence And Analytics Software Forecast, 2016 To 2021 (Global).