Gelecek neler getirecek?

Teknolojik gelişmeler müthiş bir hızla ilerlemeye devam ederken, gelecek hakkında pek çok öngörü gündeme geliyor. SAP CEO’su Bill McDermott’un Dünya Ekonomik Forumu’nda bahsettiği “artırılmış insan yetkinlikleri” (augmented humanity) kavramına, yani teknolojinin gücünü insanlığı geliştirmek için kullanmak gerektiğine, kısacası üretken bir insan-platform iş birliğine hepimiz yürekten inanıyoruz. Biz de bütün uygulama ve söylemlerimizde aynı mesajı veriyoruz: Tüm sistemlerin gerçek-zamanlı, canlı, akıllı algoritmalara dayalı olduğu, insan odaklı bir gelecek bizi bekliyor.

SAP Türkiye olarak biz de bu geleceği bugünden kurmak üzere çalışmaya devam ediyoruz. Sunduğumuz çözümlerle Türkiye’de tüm sektörlerde her ölçekten şirketin “canlı” çalışmasını sağlıyor, SAP Development Center Türkiye’de yeni teknolojilere yoğunlaşıyoruz. Development Center’daki genç mühendislerimizin geliştirdikleri ya da katkıda bulundukları ürünler ve çözümler global pazarda satışa sunuluyor ve bizi gururlandırıyor.

Bütün bunların yanı sıra, teknolojik platformların ardındaki insan yetkinliklerini geliştirmeye yönelik projelerimiz de tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de de uygulanmaya başlayan SAP Genç Profesyoneller Programı, üçüncü dönemi hayata geçirilen Hızlan FarkYarat Programı, her yıl tekrarlanan Mülteci Kod Haftası gibi etkinliklerle uzmanlığımızı ve bilgi birikimimizi topluma, özellikle de gençlerimize aktarmak için çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki geleceği bugünden kurmak için gençlere yatırım yapmamız şart.

Özellikle SAP Genç Profesyoneller Programı’nın önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde ilk dönemi başlayan program, gençlerden yoğun ilgi gördü. Programın ilk gününde gözlemlediğimiz heyecan ve azim, geleceğe daha da umutla bakmamızı sağladı. 3 aylık eğitimin tamamlanmasının ardından, sektöre son derece nitelikli, teknik açıdan hazır, iş dünyasını tanıyan yeni nesil arkadaşlarımızın katılacağından eminim. Programın devamlılığı ve güçlenmesi için siz değerli müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın da desteklerinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum.

SAP olarak biz geleceğe hazırız. İnsanlığın hizmetine sunduğumuz teknoloji platformlarının ürettiği katma değerin yansımalarını, finansal sonuçlarımızda da açıkça görüyoruz. Bulut, yazılım ve faaliyet gelirlerinin tamamında büyümemizi sürdürüyoruz. Örneğin, 2017’nin dördüncü çeyreğinde, global anlamda yeni bulut kontrat satışlarımız %31 arttı. Buluttaki hızlı büyüme ivmemiz ve yılın tamamındaki finansal performansımızla da bütün hedeflerimize ulaştık. SAP S/4HANA’nın rekor seviyede benimsenmesi ve SAP Leonardo ile müşterilerimiz, akıllı kurumlar için endüstrilere yönelik yeni teknolojileri bugünden keşfediyorlar.

Başarıyla geride bıraktığımız yılın ardından, yeni yılda da bu başarılarımızı sizlerin de katkılarıyla artırarak sürdüreceğimize inanıyoruz. Bu yolculukta yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederiz.