Günsan Elektrik SAP altyapısı ile büyüme stratejisini güçlendirdi

1982 yılından bu yana elektrik anahtarı, priz ve aydınlatma sektörünün öncü markalarından Günsan Elektrik, SAP ERP sistemine BTC Bilişim Hizmetleri’nin danışmanlığında geçti. Günsan Elektrik bünyesindeki iş süreçleri uçtan uca, tek seferde ve 7 ay gibi kısa bir süre içinde başarı ile canlı kullanımına alındı.

BTC Bilişim Hizmetleri’nin deneyimli danışman kadrosu tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında muhasebe, duran varlık, maliyet yeri, masraf yeri, satış dağıtım, satın alma, depo yönetimi, üretim, insan kaynakları modüllerinin yanı sıra iş zekası uygulamaları ve mobil uygulamalar da devreye alındı. Depo yönetimi, faturalama, insan kaynakları uygulamaları gibi birçok uygulamanın da mobil hale getirilmesiyle birlikte verimlilik sağlandı ve veri güvenliği de garanti altına alındı. El terminali uygulamalarının devreye alındığı projede, etiket, üretim bandı ve barkod okuyucu entegrasyonları Endüstri 4.0 prensiplerine uygun olarak gerçekleştirildi.

Projeyle birlikte Günsan Elektrik’te bölümler arası iletişim ve verimlilik artışının yanı sıra iş süreçlerinin standardizasyonu da sağlandı. Ayrıca, ortak bir platformdan alınan bilgilerin anlık raporlanabildiği entegre bir yapı kuruldu.

Günsan Elektrik, BTC’nin danışmanlığında gerçekleştirdiği SAP ERP projesi ile müşterilerine daha da kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmayı hedeflemektedir.