Index Grup SAP S/4HANA’ya başarılı bir geçiş yaptı

Türkiye’nin önde gelen bilişim ürünleri distribütörlerinden Index Grup, dinamik ve hızla büyüyen şirketlerinin teknolojik altyapısını daha da güçlendirmek üzere, Detaysoft danışmanlığında SAP S/4HANA’ya geçiş yaptı.

Hepsi farklı teknoloji ürünleri alanlarında faaliyet gösteren 6 şirketiyle (Index, Datagate, Despec, Netex, Artım, Teklos) Index Grup, iş süreçlerinin, müşterilerinin ve yönetim ekiplerinin gelecekteki muhtemel ihtiyaçlarının tam entegre çözümler ile sağlanabilmesi amacıyla SAP S/4HANA projesini başlattı. Ayrıca SAP’nin yenilikçi ve sürekli güncellenen dinamik yapısı ve güçlü global ekosistemi de  SAP çözümlerinin tercih edilmesinde etkili oldu.

Detaysoft, Index Grup’un mevcut ve gelecekteki iş ve bilgi gereksinim­lerini karşılayabilecek, iş modelindeki değişimlere uyarlanabilen esnek bir mimari planladı. Böylece SAP’nin global olarak ispatlanmış süreç, teknoloji ve çözümlerini yerel kaynak ve deneyimlerle birleşti­ren bir çalışma sistemi kuruldu.

Detaysoft danışmanlığında, 14 aylık bir çalışmayla hayata geçirilen SAP S/4HANA projesi sayesinde, Index Grup’ta iş süreçlerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılayacak, sistematik, çok fonksiyonlu, standart ve entegre uygulamalar ile bütünsel bir çalışma ortamı yaratıldı.

Index Grup Bilgi Sistemleri Direktörü Tayfun Yiğit, projeyle ilgili olarak şunları ifade etti: “SAP S/4HANA’yı hayata geçirerek iş ortaklarımızı, müşterilerimizi ve kendi ekiplerimizi sistemin bir parçası haline getirdik. Ayrıca bu yapıya sürekli gelişen ve yenilenen çözümleri ile destek olacak global bir çözüm ortağına da sahip olduk.”

Detaysoft Genel Müdürü Serpil Mermer de proje hakkında şu bilgileri verdi: “Index Grup’un A’dan Z’ye tüm süreçlerini kolayca yönetebilecekleri, yüksek performanslı bir ERP çözümüne ihtiyacı vardı. Bu kapsamda tüm ihtiyaçları analiz ederek kendilerine optimum çözümü sağlamak için SAP S/4HANA çözümünü sunduk. Bu çözümü sunarken SAP’nin geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığı S/4HANA teknolojisinin yeni olanaklarından yararlanarak, değişimi destekleyen, iş süreçlerine değer katan, bilgiyi ve süreçleri kaynak sistemlerle bütünleştiren bir sistem konumlandırdık.”