İttifak Holding, SAP ile dijitalleşiyor

Ana faaliyet alanları perakende, gıda, inşaat, makine, tarım ve hayvancılık olan İttifak Holding, SAP Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında ACRON Bilişim’le ilerleme kararı aldı.

ACRON’un dijital dönüşüm odaklı danışmanlık hizmetleri, Türkiye’nin en önemli markalarıyla gerçekleştirilen iş birlikleri ile daha geniş bir perspektif kazanıyor. Bilgi teknolojileriyle verimliliğin artırılması özelinde markalara bu anlamda önemli katkılar sağlamayı hedefleyen ACRON Bilişim, bu vizyonun önemli sac ayaklarından biri olan SAP sistemlerini, markalara en efektif şekilde adapte ediyor. Bu önemli sektörel iş birliklerinin sonuncusu ise İttifak Holding ile gerçekleştirildi.

Şubat 2017’de başlayan projenin, hedeflenen bitiş tarihi ise Ocak 2018  olarak açıklandı.

Proje kapsamında ACRON Bilişim, İttifak Holding’le SAP S/4HANA for Retail sistemine ek olarak kasa ve kampanya süreçlerinin yönetildiği SAP CAR (Customer Activity Repository) ve SAP CRM ürünleri, e-ticaret satışlarının yönetimi için Hybris ürünü, mağaza/dağıtım merkezi ve AVM kiralama süreçleri yönetimi için SAP Library – Flexible Real Estate Management (RE-FX), raporlamalar için SAP BW/BO ürünleri, tüm entegrasyonlar için SAP PO (Process Orchestration) ürünü, İttifak Holding şirketlerinin bütçe planlanlama, konsolidasyon, nakit akışı ve hazine risk yönetimi süreçleri için SAP BPC, CM, TRM ürünleri ile tüm e-dönüşüm (e-fatura, e-arşiv, e-defter) ürünlerinin implementasyonunu gerçekleştirecek.

ACRON Bilişim Stratejik Endüstriler Direktörü İsmail Yiğit, İttifak Holding’le gerçekleştirilen iş birliğini değerlendirirken, “Ülkemizin farklı sektörlerini domine eden büyük markaların dijitalleşme ihtiyaçları, her geçen gün daha belirgin bir şekilde kendisini gösteriyor. İş süreçlerinin en temel gereksinimleri olan hız, verimlilik ve güvenlik gibi segmentlerde, kurumsal teknolojinin doğru şekilde adapte edilmesi artık her zamankinden daha önemli. Bu anlamda Türkiye’nin en önemli holdinglerinden İttifak’la yaptığımız iş birliğini çok önemsiyoruz” dedi.