Karınca Lojistik ERP projesi için SAPS/4HANA’yı tercih etti

300 adetlik araç filosu, 100.000 metrekareye ulaşan depolama alanı, Türkiye ve dünya geneline yayılmış ofis ve acente ağıyla Türkiye lojistik sektörünün devlerinden Karınca Lojistik; SAP S/4HANA, SAP İş Zekası ve SuccessFactors ile başladığı dijital dönüşüm yolculuğunda iş ortağı olarak ARETE’yi seçti.

2017 yılı Şubat ayında başlayan projenin kapsamında; SAP’nin ERP’sini baştan yazarak sadeleştirip  hızlandırdığı ve kullanıcı dostu Fiori ekranlarıyla sunduğu yeni nesil ERP çözümü S/4HANA, tüm insan kaynakları süreçlerinin bulut platformda yönetilmesine olanak sağlayan SAP SuccessFactors ve karar destek sistemlerinin önemli bir parçası SAP İş Zekası raporlama çözümleri yer alıyor. Aynı zamanda ARETE’nin SAP tamamlayıcı çözümler kapsamında Fiori üzerinde geliştirdiği basit arayüzlere ve son derece sade süreçlere sahip bulut lojistik çözümleri de proje kapsamında bulunuyor.

Dünya çapında lojistik çözümler üretmekte olan Karınca Lojistik, ARETE danışmanlığında gerçekleştireceği kapsamlı dijital dönüşüm projesi ile tüm iş süreçlerini entegre ve tek bir sistem üzerinden yöneterek daha hızlı ve verimli iş süreçleriyle hizmet kalitesini giderek arttırmayı hedefliyor.

Lojistik sektörünün önde gelen işletmelerinde birçok kapsamlı SAP projesini hayata geçirmiş olan ARETE, bu proje ile lojistik sektöründeki başarılı projelerine bir yenisini daha ekliyor. Projenin 2018 yılı Ocak ayında canlı kullanıma alınması planlanıyor.