Mükemmel Fileto İşçiliği SAP S/4HANA 1610 ile 7/24 kontrol altında

Deniz balıkları yetiştiriciliğinde Türkiye’nin öncü kuruşları arasında yer alan Noordzee, MBIS danışmanlığında uçtan uca entegre bir platform kurmayı hedefledi. İstenen yönetim ve maliyet raporlarını SAP aracılığı ile en doğru şekilde üst yönetime sunmayı amaçlayan Noordzee’nin başka bir hedefi de manuel iş gücünü minimuma indirmekti. Noordzee bu ihtiyaçları karşılamak üzere SAP’nin yaygın ve geliştirilebilir çözümlerinden yararlanmaya karar verdi.

MBIS danışmanlığında yürütülen projede uygulama için SAP S/4 HANA 1610 modülleri kullanılırken dokümantasyon aracı olarak SAP Workforce Performance Builder kullanıldı.

MBIS deneyimli uzman kadrosu, projeyi başarı ile hayata geçirdi. Proje sonunda Noordzee’de farklı departmanlar arasındaki iletişim etkin hale getirildi. Şirketin iş süreçlerinde iyileştirme sağlanırken, şirket kaynakları da daha verimli şekilde kullanılmaya başlandı. Ayrıca finans, İK, satış, müşteri yönetimi gibi süreçleri entegre ve daha yönetilir hale getirdi. Gelişen ve devamlı büyümeyi hedefleyen Noordzee, ihtiyaç duyduğu yönetim seviyesi raporlamaları ve üretim entegrasyonları kurguladığı SAP çözümlerini, ilerleyen dönemde daha da yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Noordzee Internal Auditor/Proje Yöneticisi Ceyda Ata, projeyi şöyle değerlendirdi: “Titiz bir hazırlık sürecinin ardından MBIS’in uzman ekibiyle birlikte başladığımız projeyi başarı ile tamamladık. Canlıya geçiş gününde tüm süreçlerin işlediği bir altyapıyı kullanıma aldık ve mesaisiz bir çalışma ile günü tamamlayıp, filetolarımıza lezzet kattık.”