SAP ile tarladan fabrikaya tam otomasyon

ARETE, Aydın ve Manisa’da yer alan iki fabrikası, Almanya’da yer alan lojistik üssüyle dünyanın 45 ülkesine yüksek kalitede sağlıklı Akdeniz lezzetleri ihraç eden Serafood bünyesinde gerçekleştirdiği SAP projesini, 2017 yılı Nisan ayında canlı kullanıma aldı.

Kapsamında SAP finansal uygulamaları, lojistik ve insan kaynakları uygulamalarının tümü bulunan projede, detaylı bir depo yönetimi (SAP WM) uygulaması da hayata geçirildi. Ayrıca ARETE’nin kendi bünyesinde geliştirdiği ve SAP ile entegre olarak çalışabilen kullanıcı deneyimi yüksek üretim planlama ve sevkiyat takibi çözümü de Serafood SAP projesi kapsamında uyarlandı.

E-fatura, e-defter entegrasyonu, el terminali entegrasyonu ve kantar entegrasyonu da yapılan Serafood SAP projesi, ARETE’nin gerçekleştirdiği değerli referans projeler arasındaki yerini aldı.

Anlık stok takibi ve hatasız üretim maliyetleri

Serafood, ARETE danışmanlığında gerçekleştirdiği proje ile kurum için kritik olan kazanç stok takibini SAP üzerinden anlık olarak yapabilir duruma geldi. Üretim maliyetlerini daha hassas hesaplayacağı ve hatalı maliyetlerden doğacak zararları önleyebileceği bir sisteme sahip olan Serafood, manuel olarak yürütülen ürün etiketleri-palet etiketleri süreçlerini SAP’de üretim teyidi sonrası otomatik olarak sistemden barkodlu olarak basabilir hale geldi.

Serafood, proje kapsamında SAP insan kaynakları uygulamalarının hayata geçirilmesiyle kurum içi görev organizasyon şemalarını ve personel görev tanımlarını da belirlemiş oldu.

SAP projesi ile manuel yürüyen tüm kritik iş süreçlerini uçtan uca otomatize eden Serafood, artık yoluna entegre bir yapıda yönetilen ve maliyetleri düşüren bir sistemle devam ediyor.