SAP S/4HANA bir yılda çok yol kat etti

Sadece 2015 yılının değil, tüm SAP tarihinin en önemli olaylarından biri, Şubat 2015’te duyurusu yapılan SAP S/4HANA’nın geliştirilmesi oldu. SAP R/3’ten bu yana SAP dünyasındaki en büyük gelişme olarak tanımlanan S/4HANA, dijital dünyada işletmelerin ihtiyaç duyduğu sadeliği sunan çok değerli bir araç ve aslında üç temel üzerinde yükseliyor:

  • Benzersiz bir sadeleşme ve inovasyon getiren SAP HANA bellek-içi platform
  • SAP Fiori UX sayesinde entegre kullanıcı deneyimi
  • Gerçek-zamanlı işlemler için Nesnelerin İnterneti ve iş ağlarına bağlantı

Ama SAP S/4HANA kısa sürede yeni geliştirmelerle daha da güçlendirildi. Örneğin lansmandan sadece birkaç ay sonra SAP S/4HANA Cloud Edition sunuldu. Üstelik bu bulut sürümü, SAP HANA Cloud Edition ile desteklendi. Eşzamanlı olarak SAP Digital Boardroom geldi. İşletme genelindeki tüm operasyonel verilerin gerçek-zamanlı öngörüleri ve analizleriyle, üst yönetimin karar alma süreçleri daha da kolaylaştırıldı. Ayrıca geleneksel yönetim kurulu toplantılarının getirdiği fiziksel zorluklar aşılarak her an ve her yerden karar alma esnekliği getirildi. Bütün bunların ardından, S/4HANA’nın uygulanmasını kolaylaştıran SAP Activate geldi.

Bu arada, Kasım 2015’te de ilk büyük SAP S/4HANA sürümü olan Enterprise Management sunuldu. Bu yeni sürüm, SAP S/4HANA’ya daha çevik planlama, lojistik süreçlerinde simülasyon, gerçek-zamanlı envanter yönetimi, esnek malzeme değerlendirmesi, aylık kapanışlarda iyileştirme gibi özellikler de kazandırdı. (SAP S/4HANA Enterprise Management hakkında merak edilen soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Bu sürekli gelişim, inovasyon ve giderek artan sadelik, SAP S/4HANA kullanıcılarının sayısının 2015 sonu itibarıyla 2700’ü aşmasını sağladı.

Sonuç olarak SAP S/4HANA, bugüne dek SAP’nin sunduğu en başarılı ERP sistemi olarak tanımlanıyor, daha doğrusu bir ERP sisteminin çok ötesine geçiyor. hybris gibi müşteri odaklı uygulamalar; SuccessFactors,  Ariba, Fieldglass, Concur gibi SaaS uygulamaları ve SAP HANA Vora adlı Nesnelerin İnterneti projeleriyle SAP, hızla kurulup devreye alınabilen, benzersiz bir ürün paketi sunuyor. Böylece işletmeler daha uygun maliyetlerle çok daha yüksek bir rekabet avantajı elde ediyor. Siz de bu avantajı yaşamak için bizimle temasa geçin.