SAP sistemleri hakkında hatırlatmalar

SAP sistemleriyle ilgili bazı bilgilerin zaman zaman hatırlatılmasının faydalı olduğunu düşünerek, önemli bulduğumuz konuları bir kez daha sizlerle paylaşıyoruz.

Bunları biliyor muydunuz?

– Veri tabanınızı SQL 2008 veya sonrasındaki bir sürüme güncellediyseniz ‘Page Compression’ özelliği ile veri tabanınızın kapladığı alanı yüzde 80’e varan oranlarda küçültebilirsiniz. Bu durum, sıkıştırma özelliği çalıştırılmamış tüm SAP uygulamaları için geçerlidir. Yeni kurulumlar artık otomatik olarak sıkıştırılmış şekilde yapılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın ya da SAP Note 1488135 belgelerini inceleyin.

– BO Crystal Reports lisansınız olmasa da ECC içerisindeki ALV’leri küçük bir GUI eklentisi kurarak Crystal şeklinde raporlayabilirsiniz. Kurulum detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

– SAP’nin temel standart süreçlerine ait sunum, uyarlama ve kullanıcı dokümanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu dokümanların kullanımı ile ilgili detaylı yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

– Her yıl geçmiş verilerinizi arşivleyerek veritabanınızı güncel ve hızlı tutabilirsiniz.

– Ücretsiz bir Content Server kurulumu ile SAP ECC’ye eklediğiniz belgeleri veritabanınızın haricinde bir alanda saklayabilirsiniz.

– SAP ECC’nin içerisinde Windows arayüzleri de bulunan bir doküman yönetimi sistemi bulunmaktadır.

– Mobil arayüzleri Netweaver Gateway aracılığıyla yönetmek, SAP’nin en iyi çözüm olarak önerdiği yöntemdir.

– Lokalizasyonda talep edeceğiniz tüm konular için SUGTURK ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahsettiğimiz konularla ilgili olumlu olumsuz geri bildirimlerinizi LinkedIn’deki grubumuza katılarak bizlere iletebilir veya info@sugturk.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Saygılarımla,

Kerem Karabiber
SUGTURK – Genel Başkan

e-Posta: kerem.karabiber@sugturk.org