SAP Türkiye, Bilişim 500’den iki ayrı ödülle döndü

Türkiye´de bilişim alanındaki lider firmaları belirlemek üzere yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması bu yıl 18. kez gerçekleştirildi. Bilişim sektörü yöneticileri, STK Başkanları, kamu görevlileri ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen organizasyon, BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin açılış konuşmasıyla başladı. BTK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka’nın konuşmalarının ardından ise Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu. BThaber Şirketler Grubu adına M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye Araştırması´nda SAP Türkiye iki ayrı kategoride birinciliğe layık görüldü.

Bilişim 500 ödül töreninde, CRM Yazılımı Kategori Birinciliği ödülünü SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan alırken, Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi Yazılım Alt Kategori Birinciliğinde ise ödül SAP Türkiye İK Direktörü Hande Genç’e takdim edildi.

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri ana başlıkları altında toplam 69 kategoride ödül verildi. Bilişim 500, bilişim dünyasından daha çok sayıda şirketi kapsayabilmek üzere bu yıl PLUS yapısını da araştırmaya dahil etti. Böylece büyüklük ve ciro olarak Bilişim 500 listesinde bulunmayan ancak sektör için önem taşıyan şirketler de araştırmada yer alma şansı yakaladı.