SAP Türkiye ekibi sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor

Sunduğu yenilikçi teknolojilerle kurumların ve bireylerin hayatına dokunan SAP, dünyanın pek çok farklı noktasında düzenlediği gönüllülük esaslı projelerle hayata anlam ve değer katmaya devam ediyor. Global vizyonunu “Make the world run better and improve people’s lives” (Dünyayı daha yaşanacak bir yer haline getirmek ve insan hayatını iyileştirmek) olarak belirleyen SAP, “insana yatırım” anlayışı ve toplumsal sorumluluk bilinciyle tüm ülke ofislerinde çalışanlarını kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çalışmak için teşvik ediyor. SAP çalışanları geçtiğimiz yıl bu projeler için toplam 339 bin saatin üzerinde zaman ayırdı ve dünyada 3,5 milyondan fazla kişinin yaşamına iyilikle dokundu.

Bu vizyon ile SAP Türkiye çalışanları da Türkiye’de pek çok alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor; çocuklar için kodlama atölyelerinden genç sosyal girişimcileri desteklemeye, bağış kampanyalarından mentörlüğe kadar çeşitli alanlarda gönüllü olarak çalışıyorlar. Gönüllü çalışanlar şirket içerisinde “SAP CONNECT‘’ Programı çatısı altındaki spor, eğlence ve kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) komitelerinde ilgi alanları doğrultusunda çalışmalar yürütüyorlar.

KSS komitesi topluma dokunan projeleriyle ve şirket içerisinde gerçekleştirdiği bağış kampanyalarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Bu çalışmaların başında ise dijital okur-yazarlığı geliştirmeyi hedefleyen ve gelecek nesiller açısından en önemli adımlardan biri olan kodlama eğitimleri geliyor. KSS Komitesi, bu yıl SAP Development Center İstanbul’da görev yapan ve SAP’nin tüm dünyaya sunulan ürün portföyü için yazılımlar geliştiren SAP çalışanları ile birlikte yürüttüğü projede Sancaktepe’de bulunan 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 70’in üzerinde gence kodlama eğitimi verildi. Kodlama nedir, hayatımızın hangi alanlarında kodlama var gibi ana konuların ele alındığı atölye çalışmasında gençlere temel kodlama nasıl yapılır örnek uygulamalarla anlatıldı. KSS Komitesi önümüzdeki aylarda da çalışmalarına farklı okullarda sürdüreceği kodlama eğitimleri ile devam edecek.