Sepaş Enerji İK süreçlerini SAP SuccessFactors ile daha etkin yönetiyor

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Şirketler Grubu ile Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Group’un stratejik ortaklığıyla hizmet veren Sepaş Enerji, büyüyen organizasyonuyla birlikte İnsan Kaynakları süreçlerini, BTC Bilişim Hizmetleri’nin danışmanlığında, SAP’nin yeni nesil bulut çözümü olan SAP SuccessFactors ile daha sistematik bir hale getirdi.

BTC’nin danışmanlığında başarılı bir proje yönetimi ile yürütülen Sepaş Enerji’nin Enerjik adını verdiği proje, planlanan sürede başarılı bir şekilde canlı kullanıma alındı.

BTC’nin konusunda uzman ve deneyimli danışman kadrosu ile Sepaş Enerji’nin İnsan Kaynakları, Bilişim Teknolojileri, Kalite ve İş Geliştirme birimlerinden oluşturulan proje ekibi tarafından yürütülen Enerjik Projesi kapsamında, “Hedef ve Performans Modülü”  devreye alındı. SAP SuccessFactors “Hedef ve Performans Modülü” ile performans sistemleri kullanıcı dostu ekranlara taşınarak var olan İK süreçlerindeki manuel işlemler minimize edilerek iş süreçleri hızlandırıldı.

Canlı uygulamaya geçiş tarihinden itibaren Sepaş Enerji çalışanlarının, kullanıcı dostu ekranları sayesinde hızla benimsedikleri sistem ile Sepaş Enerji’nin İnsan Kaynakları süreçleri SAP SuccessFactors raporlama araçları ile daha hızlı ve kodlamaya gerek olmadan sistem üzerinden doğrudan raporlanabilir hale geldi.