Tat Gıda ve Düzey Pazarlama, depo süreçlerini SAP S/4HANA Embedded EWM ile yönetecek

Bünyesinde Tat, SEK ve Pastavilla markalarını bulunduran Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden Tat Gıda ve Düzey Pazarlama farklı SAP İş Ortaklarıyla gerçekleştirdiği “Atlantis Projesi” ile birlikte Ocak 2018’de SAP S/4HANA kullanımına başlayacak. GoLive uzmanlığıyla gerçekleşen EWM modülü, SAP S/4HANA Embedded EWM’in kullanılacağı ilk proje olma özelliği taşıyor.

Atlantis projesinde, SAP’nin 1610 sürümüyle birlikte S/4HANA’nın içine aldığı EWM modülü bir sevkiyat merkezi, 12 mamul depo ve altı ambalaj deposunun süreçlerini optimum seviyede yönetebilmek için GoLive danışmanlığında uygulanıyor.

Çalışmalarına 2017 Ocak ayında başlanan Atlantis projesinde mamul ve ambalaj malzemesi depolarının tüm süreçleri EWM üzerinden el terminalleri ile yönetilecek.

Atlantis projesinde EWM modülü ile takip edilen süreçler şunlardır:

– Depolarda raflı ve yığma adreslerdeki stokların optimum seviyede yönetilmesi,
– Nakliye ve kamyon bazında müşteriye gönderilecek stokların uygun sırada araca yüklenmesi,
– Depo içinde çalışan performanslarının takibi,
– İnkübasyon, kalite ve bloke stok takipleri,
– Müşteriye özgü son kullanım tarihleri kurallarının yönetilmesi ile gönderilecek stoğun hesaplanması ve uygun stoğun belirlenmesi,
– Gönderilecek siparişe uygun tam palet ve karma palet süreçlerinin yönetilmesi,
– Üretimin ihtiyacı olan ambalaj malzemesi taleplerinin sistemden depoya otomatik olarak gelmesi, belirlenen stratejilerle depodan toplanması ve üretime sevki.

Süreçlerin EWM üzerinde yönetilmesi, manuel işlemleri ortadan kaldırarak verimlilik artışı sağlayacak. Palet ve malzeme kontrollerinin el terminalleri üzerinden yapılması ile sevkiyat hata oranlarının minimum seviyeye düşürülmesi planlanıyor