TürkTraktör, SAP çözümleriyle satış planlamadan stok yönetimine kadar pek çok süreci iyileştirdi

KoçSistem, 2016 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı SAP entegrasyon projelerinden biri olan “Evreka Projesi”ni TürkTraktör’de başarıyla devreye aldı. TürkTraktör’ün farklı mimarileri ve iş uygulamalarını tek bir kurumsal yapı altında birleştirmek, yönetim süreçlerini kolaylaştırmak, anlık veriye sorunsuz erişim sağlamak hedefleri ile gerçekleştirilen projede 100’ün üzerinde SAP danışmanı yer aldı.

Türkiye’de ilk kez uygulanan SAP modüllerinin devreye alındığı bu proje ile müşteriden tedarikçiye kadar uzanan ortak bir iş ağı kuruldu. Üretim, kalite, Ar-Ge, satın alma, tedarik zinciri gibi tüm operasyonlar gerçek zamanlı ve optimize olarak işlenmeye başlandı ve yeni nesil mobil raporlama ve veri analitiği yapıları sayesinde kurum kaynaklarının etkin şekilde yönetilmesi ve kurumsal verimliliğin artırılması sağlandı.

Evreka Projesi’yle TürkTraktör’ün hedefleriyle uyumlu olarak başarılı bir şekilde canlı kullanıma geçildi.

Gerek SAP’nin Türkiye ve uluslararası kaynakları gerekse KoçSistem’in deneyimli danışman kaynakları projenin başarısında önemli rol oynadı. Bunun yanında TürkTraktör’deki IT ve iş süreçleri ekiplerinin özverili çalışmaları da projenin zamanında ve istenilen kapsamda devreye alınmasını sağladı.

Üretimden müşteriye uzanan tüm iş süreçlerinde teknoloji kullanımını iyileştiren bu proje, Türkiye’de son 10 yılda yapılan en kapsamlı bilgi işlem (IT) entegrasyon projesi olarak 2016 yılında SAP tarafından “Yılın Dijital Dönüşüm Projesi” ödülüne de layık görüldü.

 

 

Projeye ilişkin filme TürkTraktör YouTube sayfasından ya da buradan (https://www.youtube.com/watch?v=IZ44lPpxneU) ulaşabilirsiniz.