Uygulamalar “canlıya geçti”, şimdi sıra şirketlerde!

SAP Live Business ile şirketler, canlı verilerle çalışıyor. Dijitalleşen iş süreçlerinde sadelik, hız ve rekabet avantajı elde ediliyor.

Dördüncü Sanayi Devrimi’nin kapısında duran iş dünyası; başta Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti olmak üzere, iş yapmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak bir fırsatlar dönemine merhaba diyor. Buna karşın, her geçen gün sayısı artan, birbirine ve internete bağlı olarak çalışan akıllı aygıtların bir iş senaryosunda kullanıma alınması, anlık olarak başarıyla yönetilmesi ve güvenliğinin sağlanması da bugüne kadar hiç karşılaşmadığımız türden bir zorluk teşkil ediyor. Günümüz teknoloji trendlerinin bir zorluk mu yoksa fırsat mı olduğu sorusu, her bir kurum için ayrı bir yanıta dönüşüyor. Gerçek zamanlı iş süreçlerinin bir adım ötesine geçerek “canlı” çalışmaya başlayan şirketler, teknolojinin getirdiği tüm fırsatlardan en iyi şekilde fayda sağlıyor.

SAP’nin “Run Live, Run Simple” sloganıyla hayata geçirdiği SAP Live Business; dijitalleşmenin karmaşadan uzak, basit ve hızlı olmasını çok güçlü bir dijital altyapıyla sağlıyor. Bu yaklaşımda gerçek-zamanlı sunuculara, yazılıma ve bulut çözümlerine sahip bir şirket için her uygulamanın kendine özgü bir kopya oluşturması, her departmanın kendi bağımsız çözümünü kullanması ve yönetim kurulundan gelen taleplerin ancak bir çeyrek sonra yanıtlanabilmesi ciddi bir zaman kaybı olarak görülüyor. Müşteriler anlık sonuçlar, sürekli kontrol ve sezgisel bir sadelik istiyor. Ve tüm bunları “hemen” isteyen müşterilerin beklentilerini karşılamak için canlı çalışmak gerekiyor.

Gücünü SAP HANA’nın devrim yaratan bellek-içi mimarisinden alan SAP Live Business ile şirketler canlı uygulamalara ve canlı değerlere geçiş yapabiliyor. Bu canlılık, yönetim kurulu toplantılarından başlayıp müşterinin kapısına kadar ulaşan süreç boyunca uçtan uca korunuyor. Veride hiçbir gecikmenin olmaması sayesinde benzersiz bir netlik ve çeviklik sağlanıyor. Bu da dijital şirketlerin en önemli ihtiyacı olan sadeleşmeyi beraberinde getiriyor.

İlk olarak geçtiğimiz yıl SAPPHIRE NOW etkinliğinde duyurulan SAP Live Business felsefesi, aynı zamanda Run Simple yaklaşımının bir devamı niteliği taşıyor. Geride bıraktığımız beş yıl boyunca SAP HANA bellek-içi teknolojisini baz alan kapsamlı bir ürün ve servis portföyü geliştiren SAP’nin hedefi net: Kurumsal ölçekli şirketlerin eski veriye dayalı ve başarısızlık riski taşıyan geleneksel çalışma yöntemlerini, dijital dönüşüm marifetiyle, dijital ekonomide rekabet edebilen, çevik birer dijital işletmeye dönüştürmek!

Bu dönüşümün en önemli adımını ise birkaç saat ya da birkaç gün öncesine ait bilgiyi değil, doğrudan o anda üretilen veriyi kullanarak karar alınacak şekilde iş süreçlerini iyileştirmek oluşturuyor. Cirque du Soleil’den FC Bayern München’e, Dell Technologies’den HPE’ye, NHL’den Under Armour’a kadar dünya devi pek çok SAP müşterisi, SAP Live Business geçişini şimdiden tamamlamış bulunuyor.

Canlı çalışan bir işletme; müşteri deneyiminden iş gücüne ve tedarik zincirine kadar her alanda geçmişi raporlamaya ayıracağı kaynakları, geleceği öngörmek için kullanabiliyor. Böylelikle her unsuru her bir müşteri için toplu şekilde kişiselleştirme olanağı ortaya çıkıyor ve tümüyle çevik iş süreçleri elde ediliyor. Tüm çalışanların ve sahip olunan varlıkların akıllı ve dijital bir merkezi sisteme bağlanmasıyla birlikte; bu temel sistem yeni fırsatları anlık olarak öngörüp, senaryolaştırabiliyor.

İş süreçleri sadeleşince, ortak iş yapmak kolaylaşıyor

İşin canlı biçimde yönetilebilmesi sayesinde, geçmişe dönük veriler yerine anlık gerçekler üzerinden çalışmak mümkün oluyor. Müşterilerin geri dönüşlerini göz açıp kapayıncaya kadar analiz edebilen kurumlar, hem çalışanların hem de iş ortaklarının vaktini en verimli şekilde değerlendiriyor. Bu canlılık 25 farklı sektörde platformlar ve uygulamalar arasında korunduğu gibi, bulutta da sağlanabiliyor. SAP’nin Live Business felsefesi, altı temel yaklaşım üzerine kurulmuş bulunuyor:

Toplantı odası yok, kontrol odası var. Canlı verilerin anbean gün yüzüne çıkardığı gerçekler sayesinde aynı anda birden fazla senaryoyu çalıştırmak mümkün oluyor. Böylelikle senaryolar anlık olarak karşılaştırılıyor ve sonuçlar öngörülebiliyor. SAP’nin dijital çözümleri, yönetim ekibine, her zaman en doğru adımı atmanın verdiği iç huzurunu sağlıyor.

Anlık analizlerle, uçtan uca yönetim. SAP HANA’nın gücüyle işinizin dijital merkezinde konumlanan SAP S/4HANA; tüm şirketinizin gerçek bir görünümünü çıkarabilen kapsamlı ve canlı çözümler sunuyor. Uçtan uca yönetim sayesinde farklı departmanlar arasında süreçler senkronize ediliyor ve her an daha iyi kararlar alınıyor.

Müşterinin zihnini anında okuyabilmek. Hem müşterinin hem de şirketinizin beklentilerini SAP Hybris çözümleriyle karşılamak mümkün. Canlı ve dinamik profillemeyle ihtiyaçların önceden tahmin edilebilmesi, çok kanallı ve entegre bir deneyimle anında yanıt verme fırsatı sunuyor. Üstelik ilk temastan son işleme kadar tüm süreçler müşteri odaklı bir şekilde ilerliyor.

Kendi kendini inşa eden ortaklıklar. Kolay erişim ve basit uygulama sunan SAP Ariba ve Concur çözümleriyle iş gücünü, seyahatleri ve sevkiyatları yönetin. Üstelik farklı sektörler ve ülkelere uzanan canlı, dinamik, akıllı ve hedef odaklı ağlar üzerinde.

İnsan, etkilemeniz gereken en önemli kaynağınızdır. SAP SuccessFactors ve Fieldglass çözümlerini kullanarak doğru insanları ekibe dahil edin. Başarmalarını sağlayın. SAP’nin canlı İK çözümleri, işletmenizin merkezinde yer alan çalışanlarınızın her an hak ettikleri ilgiyi görmelerini ve kendilerini değerli hissetmelerini sağlıyor. Bunu ekip için etkili bir network oluşturmaktan global ölçekte kurumlar arası işe alma çözümlerine kadar, insana dokunan her süreçte kullanmak mümkün.

Henüz sormadığınız soruların bile yanıtı var. SAP Cloud Platform ile Büyük Veri ve Nesnelerin İnternetini kullanarak trendleri takip edin. Başarıyı getirecek öngörüleri oluşturun. Sonrasında bu bilgileri gelire dönüştürecek son kullanıcı uygulamalarını geliştirip kullanıma alın.

Pazar liderleri canlıya geçti bile!

SAP’nin yeni vizyonu SAP Live Business, teknolojiden perakendeye, eğlenceden sağlığa, spordan kamuya kadar dünyanın en güçlü markalarının canlı çalışmasını ve iş süreçlerini sadeleştirmesini sağlıyor.

SAP HANA’yı kullanan NBA, 1946 yılından bu yana oynanan tüm müsabakaların istatistiklerini sunduğu nba.com/stats portalinde en yeni oyunların anlık rakamlarını paylaşıyor. Finans, seyahat ve İK çözümleriyle kurumsal süreçlerinde de SAP çözümlerini kullanan NBA, böylece kortun hem içinde hem dışında canlı kalmayı başarıyor.

Omnichannel marka deneyimleriyle müşterilerinin kalbini fethetmek ve müşteri analizleriyle katma değer oluşturmak isteyen Piaggio, bunun için SAP Predictive Analytics ve nesnelerin internetiyle canlı veriden faydalanıyor.

Reuters ise SAP HANA tabanlı Polling Explorer ile 100 milyonun üzerinde canlı veri noktasını analiz ederek kamuoyu yoklamalarını aynı anda raporlayabiliyor. SAP teknolojisi sayesinde Reuters, dünyanın dört bir yanındaki haber kuruluşunun öncelikli haber kaynağı oluyor.