Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu İşletmesi SAP ile fark yaratacak

Türkiye’nin en prestijli projelerinden biri olarak kabul edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol İşletme projesini gerçekleştiren İÇTAŞ – Astaldi konsorsiyumu ICA, SAP ERP sistemine BTC Bilişim Hizmetleri’nin danışmanlığında geçti.

Fazlandırılmış proje şeklinde yürütülen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin SAP ERP Uygulama Sistemi ve Ücret Toplama Sistem entegrasyonları Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışının yapıldığı 26 Ağustos’ta başarı ile canlı kullanımına alındı. Projenin ilk fazında ERP uygulamaları ile FI, AA, FM, MM, SD, CO, HR modülleri canlıya alındı; OGS, HGS ve nakit araç geçişleri ile oluşan gelirlerin muhasebe kayıtlarının SAP sistemine aktarılması için uygulanmakta olan Ücret Toplama Sistemi – ÜTS geçiş sistemleri ile SAP sistemi entegrasyonu BTC Bilişim Hizmetleri’nin danışmanlığında gerçekleştirildi. Cezalı geçişlere yönelik Yasal Takip Sistemi ile SAP sistemlerinin entegrasyonu sayesinde ihlalli araç geçişlerinin takibinde oluşan muhasebesel kayıtların SAP’de oluşturulması ve yönetilmesi sağlandı.

BTC Bilişim Hizmetleri’nin deneyimli kadrosunun danışmanlığında hayata geçirilen proje ile işletme yatırımları, işletme giderleri ve gelirlerin fazları, belirlenen kilometre aralıkları, araç geçişleri detayında takip edilmesi mümkün hale geldi. Proje, ICA işletme süreçlerinin stok takibi, duran varlık, fon yönetimi, satınalma, satış ve faturalama, maliyet yönetimi, insan kaynakları yönetimi ve nihayetinde muhasebe uygulamalarının verimli bir şekilde yönetilmesini de sağladı.

Projenin 2. fazında PM – Bakım Yönetimi, BW Raporlama ve Fiori mobil uygulamalarının devreye alınması planlanıyor.