Ziylan Grup SAP HANA ile raporlama süresini yaklaşık 20 kat kısalttı

Detaysoft danışmanlığında gerçekleşen SAP BW on HANA projesi ile Ziylan Grup raporlama hızını yaklaşık yüzde 95 artırırken veri hacminde de yarı yarıya tasarruf sağladı.

Ziylan Grup yurt içinde 382, yurt dışında da 15’i franchise olmak üzere toplam 27 mağazasında 200 bin metrekarenin üzerinde satış alanıyla hizmet veriyor. Doğrudan 6 bin, dolaylı olarak da 30 bine yakın kişiye istihdam sağlayan Grup, yılda 3,5 milyon çiftten fazla ayakkabı üretimi ve 35 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştiriyor.

Ziylan Grup geçtiğimiz sene içerisinde Detaysoft danışmanlığında SAP BW on HANA projesini gerçekleştirdi. Şirket bu projeyle, artan veri hacmiyle birlikte ortaya çıkan ihtiyaçlara yanıt vermeyi, yüksek performanslı bir sistemle veri transfer hızını artırmayı, ihtiyaç duyulan raporlara daha hızlı erişmeyi ve BW sistemini yeniden modellemeyi hedefliyordu.

Ziylan Grup’un mevcut ERP sisteminin SAP olması ve HANA platformunun yüksek performansa ve iş sürekliliğine sahip olmasından dolayı yine SAP tercih edildi. Detaysoft’un SAP HANA alanındaki deneyimi, proje ekibinin uzmanlığı, SAP ve sektör tecrübesi ve sahip olduğu güçlü referansları danışman firma olarak seçilmesinde önemli etkenler oldu.

Tamamlanan proje neticesinde raporlama sürecinin yaklaşık yüzde 95 hızlanması, veri hacminde yaklaşık yüzde 50 oranında tasarruf sağlanması, azalan veri hacmi ile birlikte veri depolama maliyetlerinin düşmesi, raporlama hızında sağlanan artışla birlikte bilgiye daha hızlı ulaşılması, iş birimlerinde memnuniyetin artması ve veri transferindeki artışla beraber yüksek performans sağlanması gibi birçok fayda elde edildi.

Ziylan Grup, ilerleyen dönemde SAP HANA ile elde ettiği yüksek performans sayesinde mevcut sistemi de yeniden modellemeyi, SAP BO sistemini SAP HANA üzerinde konumlandırmayı ve böylelikle kurum içinde SAP BO kullanımını yaygınlaştırmayı planlıyor.