Zorlu USA, SAP S/4HANA ile büyüme stratejisini güçlendirdi

Zorlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren, tekstil sektöründe Türkiye’nin en büyük ihracatçılarından biri olan Zorlu Tekstil Grubu’nun ABD’deki tekstil üssü Zorlu USA, SAP S/4HANA sistemine BTC ile geçti.

BTC’nin yürüttüğü proje kapsamında, SAP S/4HANA’nın bulutta konumlandırılması aracılığıyla bakım ve destek süreçlerinde kişiye bağımlılık azaltıldı; yalınlık vizyonu kapsamında mevcuttaki bilgi akışı iyileştirildi ve sistem mimarisinde önemli ölçüde sadeleşme yapıldı. Kargo süreçleri ve depo yönetimi için kullanılacak entegrasyon fonksiyonları SAP SD ve SAP PO modüllerinde hayata geçirildi. Bununla birlikte proje esnasında SAP’nin S/4HANA için yeni bir versiyon çıkarması üzerine proje içinde ayrıca bir upgrade projesi de gerçekleştirildi. Depo yönetimi kapsamındaki stok süreçlerinde SAP Fiori ekranları kullanılarak görsellik artırıldı ve manuel yürütülen süreçler sistematik hale getirildi.

Zorlu USA SAP S/4HANA projesi kapsamında ABD’nin üç büyük lojistik devi olan FedEx, UPS ve USPS başta olmak üzere 15 farklı entegrasyon yapıldı. Proje ile birlikte, son yıllarda toptan satışın yanı sıra perakende, e-ticaret ve omnichannel satış da gerçekleştiren Zorlu USA; Amazon, eBay, Walmart, Bath Bad&Beyond, Macy’s gibi ABD’nin e-ticaret devleriyle toptan ve perakende satış kanallarında uçtan uca entegrasyonlu iş ortaklığı ile özellikle e-ticaret kanalında günlük ve yıllık ortalama sipariş sayısını da artırdı.

BTC Türkiye’nin deneyimli kadrosunun danışmanlığında hayata geçirilen proje ile Zorlu USA, kısa vadede hızlı kazanımlar elde ederek, orta ve uzun vadede satış, ciro ve müşteri artırımı için gereken altyapıyı da oluşturmuş oldu.